Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).

Kimler Online


Anasayfa
Uzaktan Yükseköğretim Yönetmeliği
MADDE 1. Üniversitelerarası iletişim ve bilgi teknolojilerine dayalı uzaktan yapılan ön lisans, lisans ve yüksek lisans eğitiminin amaçları:a) Üniversitelerin eğitim-öğretim olanaklarının paylaşılmasını sağlayarak, üniversiteler arasında akademik yardımlaşmayı kolaylaştırmak,b) Bilgi ve İletişim teknolojilerinin sağlandığı etkileşimli ortam, çoklu ortam olanakları ve sınırsız bilgiye ulaşabilme özellikleri sayesinde eğitimin etkinliğinin artırılması,c) Yükseköğretimi yeni öğrenci kitlelerine yaygınlaştırmak ve verimini artırmaktır.
Devamını oku...
 
Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

Herhangi bir üniversitenin örgün bölümlerinde okuyan öğrenciler ve örgün eğitim mezunları, aşağıda belirtilen koşulları sağlamaları halinde Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)’na tekrar girmeden, aynı zamanda Anadolu Üniversitesinin uzaktan eğitim veren Açıköğretim Fakültesi Ön Lisans (İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Bilgi Yönetimi programları hariç), İktisat ve İşletme Fakültesi lisans programlarından sadece birine kayıt yaptırarak farklı bir alanda kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

Devamını oku...
 
Türkiye İnternetle Savaşmaktan Vazgeçmelidir!

Ülkemizde gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda bu teknolojiyi eğitim sistemimize adapte etmek için çabalıyoruz. Henüz uzaktan eğitimin ilk basamaklarını verimli kullanamazken şimdi yeni basamaklarını tırmanmaya çalışıyoruz. TV'yi eğitimimizde etkin ve verimli kullanamadık. En başta devlet halkını bilinçlendirmek, eğitimek için bile televizyonu kullanamıyor. Sonraki aşamalarda Bilgisayar işin içine girdi Bilgisayar Destekli Eğitime tam uyum sağlayacaktık hemen internet girdi hayatımıza. Eğitimde interneti büyük hevesle kullanmaya başladık. Doğru ya da yanlış örnekler vardı ama bir çaba sarf ediliyordu. e-öğrenme kavramına ortak tanımlamalar yapmaya başladık. Bu yıl ülkemizde internetin kullanmaya başlayalı 16 yıl oldu.(http://internethaftasi.org.tr/hafta09/)  Hatta internetin yaygın kullanımına en güzel örnek Anadolu Üniversitesinde Açıköğretim Fakültesinin e-öğrenme portalıdır. Yüzbinlerce kullanıcısı bulunmaktadır. Son birkaç yılda birçok eğitim kurumu e-öğrenme alanında birçok yeni bölüm açmaya başladı. Hatta Sakarya Üniversitesi mühendislik lisan programları açmıştır. (http://www.ido.sakarya.edu.tr/) Birçok ünivresitenin e-MBA programları bulunmaktadır. Yüksek lisans ve doktora programları açılmaya devam edilmektedir. Fakat hala aşamadığımız bir nokta var. Yasaklar...

Youtube 5 mayıstan beri kapalı. 

 Birçok eğitimci için inanılmaz bir kaynak burası. Web. 2.0 'ın ilk nimetlerinden ama bir yıldır yasak. Bu konuda İnternet Teknoloji Derneğinden Mustafa Sarıgül hocamın bir yazısı var. Yazısını izniyle yayınlamak istiyorum. Mutlaka göz atın. sonuna kadar hak vereceksiniz.

Devamını oku...
 
ÇEVRİMİÇİ ÖĞRENMEDE EĞİTİM KURAMLARININ YERİ

Bu çalışmada;

·         Eğitim kuramları,

·         Öğrenme ve çevrimiçi öğrenme kavramları,

·         Çevrimiçi öğrenmede kuramların etkileri,

·         Eğiti kuramlarının çevrimiçi öğrenme hedeflerine etkileri,

·         Farklı öğrenme kuramlarında öğrenen beklentileri.     konularında bilgi sahibi olacaksınız.

Devamını oku...
 
Öğrenme Yönetim Sistemlerini Karşılaştırma

Hangi Öğrenme Yönetim Sistemini (LMS) Kullanmalıyım?

Uzaktan Eğitimde internet ortamı için üretmiş olduğunuz derslerinizi yayınlamada akla gelen ilk soru hangi Öğrenme Yönetim Sistemi / İçerik Yönetim Sistemi (LMS/CMS) kullanmalıyım? sorusudur. Ya da Eğitim Portalı mı Öğrenme İçerik Yönetim Sistemi mi kullanayım? Yalnızca Öğrenci Yönetim Sistemi işinizi görür mü? karar vermeniz gerekmektedir. Günümüzdeki kavram karmaşasında bir çok yazılım gerekli işlevlere sahip olmadığı halde LMS olarak tanıtılmaktadır. Bir uzaktan eğitim projesinde sunum aşamasına gelindiğinde yayınlayacağınız içeriğe, öğrenci sayınıza, etkileşim ve iletişim türlerine, yönetim ve raporlamada nelerin gerektiğine bağlı olarak bir içerik yönetimine mi yoksa öğrenme yönetim sistemine mi ihtiyacınız var karar verebilirsiniz. Belki hiçbiri sistemi kullanmayıp kendiniz için basit bir portal hazırlatabilirsiniz. İlk tavsiye edilebilecek ücretsiz LMS/CMS 'lerden yararlanmanız olacaktır. Sizi yönlendirebilecek ve bilgilendirebilecek bir site olan edutools 'u ziyaret etmelisiniz. Tabi bu sitede yer alan yazılımlar dışında da açık kaynak kodlu öğrenme yönetim sistemleride mevcut. Fakat site ençok tercih edilen yazılımları karşılaştırmıştır. Açık kaynak kodlu öğrenme yönetim sistemlerini incelemek için opensourcecms adresini ziyaret ediniz. Bunun dışında "www.eduforge.org" adresinde yer alan yazılımlara da bakabilirsiniz. Uzaktan eğitimde piyasaya hakim olan yazılım ise Blackboard. Geçen yıl en büyük rakibi olan WebCT 'yi satın alarak liderliğini ilan etti. Fakat Blackboard'ın lisanslama fiyatının yüksek olması nedeniyle ücretsiz olan Moodle ikinci en çok tercih edilen yazılım olarak görülmektedir... 

Devamını oku...
 
AÖF 'de Eş Zamanlı e-danışmanlık

Anadolu Üniversitesi (AÜ), uzaktan eğitim sistemiyle iktisat ve işletme fakültelerinin 4. sınıflarında öğrenim gören öğrencilere 20 dersten oluşan “eş zamanlı e-danışmanlık” uygulaması başlatıyor.

AÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, uzaktan eğitim sistemiyle öğrenim gören iktisat ve işletme fakültelerinin son sınıf öğrencilerinin ders çalışmasının kolaylaştırılması ve eş zamanlı destek sağlanması amacıyla e-danışmanlık hizmetine başlanıyor.

Bu hizmet aracılığıyla “www.e-ogrenme.anadolu.edu.tr" adresli internet sitesinde derslere ait eş zamanlı e-danışmanlık odalarına katılan öğrenciler, kitap, televizyon ve e-öğrenme portalında yer alan derslerden anlayamadıkları konuları dersin danışmanına ileterek, danışmanlarıyla eş zamanlı görüşebilecek.

Eş zamanlı e-danışmanlık sisteminin uygulamasında sanal sınıflardan yararlanılıyor. Öğrenciler, derslerinin eş zamanlı e-danışmanlık odalarında sorularına hemen yanıt alabiliyor, diğer öğrencilerin sorularına verilen cevapları görebiliyor, duyuru panosundan danışmanların duyurularını okuyabiliyor. Danışmanlar da sorulara yazılı, çizimle veya sesli yanıt verebilme imkanına sahip bulunuyor.

Eş zamanlı e-danışmanlık hizmeti iktisat ve işletme fakültelerinin 4. sınıfındaki uluslararası işletmecilik, maliye politikası, Türkiye ekonomisi, vergi hukuku, uluslararası mali ilişkiler, yerel yönetimler, siyaset bilimi, örgütsel davranış, işçi sağlığı ve iş güvenliği, insan kaynakları yönetimi, muhasebe denetimi ve mali analiz, sermaye piyasaları ve finansal kurumlar, stratejik yönetim, girişimcilik, iktisat tarihi, iktisadi kalkınma ve büyüme, finansal ekonomi, uluslararası çalışma normları, endüstri ilişkileri ve Türk dili derslerinde veriliyor.

Böylece AÜ, uzaktan eğitim sisteminde internete dayalı verilen e-alıştırma, e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-sesli kitap ve e-danışmanlık hizmetlerine şimdi de sanal odalarla eş zamanlı e-danışmanlık hizmetini eklemiş oldu.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/EszamanliDanismanlik.aspx  sayfasından erişebilirsiniz.
 
Adobeden Uzaktan Eğitim Tasarımcılarına Yeni Paket

Adobe e-Learning Suite ismiyle yeni bir paketi satışa sundu. e-Öğrenme içeriği üretenlerin en çok kullandıkları yzaılımlara ilave olarak paketin içine Adobe Connect ile beraber sunulan Presenter ve Captivate yazılımlarınıda ekledi. Özellikle küçük ekipler ile üretim yapanlar için hazırlanmış bir paket.  İçerisinde yer alan yazılımlar; 

Captivate 4 / Flash CS4 / Dreamweaver CS4 / Photoshop CS4 / Acrobat 9 / Presenter 7 / Soundboot CS4

 

Devamını oku...
 
Uzaktan Eğitimde Web 2.0

Uzaktan eğitim ortamlarında web 2.0 araçlarının kullanımı yaygınlaşıyor. Öncelikle web 2.0'ı tanımına bakalım.

Tim O'Reilly'e göre Web 2.0'ın kısmen tanımı şöyledir: "Web 2.0 bilgisayar endüstrisinde internetin bir düzlem olarak ilerlemesiyle bir işletme devrimi ve bu düzlemin kurallarını başarı için anlamaya çalışmaktır. Bu kurallar arasında başlıcası şudur: Ağ etkilerini daha çok insanın kullanabilmesi için programlar kurmak." (http://tr.wikipedia.org/wiki/Web_2.0.)

Devamını oku...
 
Uzaktan eğitimde işbirliği araçları

Uzaktan eğitimde işbirliğine dayalı öğrenme ortamlarının gelişmesiyle berber firmaların bu konudaki çözüm yelpazeside genişlemiştir. Sanal sınıf ortamlarında etkileşimi arttırmak için beyaz tahta aracının daha etkin kullanılmaya başlanmış ve iletişim kanallarının arttırılmıştır. Alanının öncülerinden Breeze yeni adı Connect yazılımı ilk örnekler arasındadır

Öğrenme yönetim sistemlerine entegre edilerek kullanılabilen wimba yeni çözümler arasında yerini almaktadır. Blackboard, moodle, sakai, angel ile rahatlıkla kullanılabilen bu yazılımın 4 farklıo modülü bulunuyor. Coolaboration Suite adında sunulan tüm ürünler aslında çoklu ortam araçlarını oluşturuyor. Demo tanıtım için tıklayınız.

 
AÖF Sınav Soruları

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri 1999-2007 yılalrı arasın yayınlanmış bütün sınav sorularına ve yanıtlarına http://eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden ulaşabilecekler. AÖF öğrencileri sınavlardan 1 gün sonra sorulara ve doğru yanıtlarına bakarak kontrol edebilecekler.

 Eş zamanlı e-danışmanlık sisteminin uygulamasında sanal sınıflardan yararlanılıyor. Öğrenciler, derslerinin eş zamanlı e-danışmanlık odalarında sorularına hemen yanıt alabiliyor, diğer öğrencilerin sorularına verilen cevapları görebiliyor, duyuru panosundan danışmanların duyurularını okuyabiliyor. Danışmanlar da sorulara yazılı, çizimle veya sesli yanıt verebilme imkanına sahip bulunuyor.

Eş zamanlı e-danışmanlık hizmeti iktisat ve işletme fakültelerinin 4. sınıfındaki uluslararası işletmecilik, maliye politikası, Türkiye ekonomisi, vergi hukuku, uluslararası mali ilişkiler, yerel yönetimler, siyaset bilimi, örgütsel davranış, işçi sağlığı ve iş güvenliği, insan kaynakları yönetimi, muhasebe denetimi ve mali analiz, sermaye piyasaları ve finansal kurumlar, stratejik yönetim, girişimcilik, iktisat tarihi, iktisadi kalkınma ve büyüme, finansal ekonomi, uluslararası çalışma normları, endüstri ilişkileri ve Türk dili derslerinde veriliyor.

Böylece AÜ, uzaktan eğitim sisteminde internete dayalı verilen e-alıştırma, e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-sesli kitap ve e-danışmanlık hizmetlerine şimdi de sanal odalarla eş zamanlı e-danışmanlık hizmetini eklemiş oldu.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/EszamanliDanismanlik.aspx  sayfasından erişebilirsiniz.

 
Ücretsiz e-Öğrenme

Herkesin ücretsiz yararlanabileceği bir e-öğrenme portalı var. Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin yararlandığı e-öğrenme portalını herkese açıyor. Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yeni Nesil Öğrenme Portalı isteyen herkese açık ve ücretsiz.  

http://yunusemre.anadolu.edu.tr/ adresinde kayıp yaptırarak e-derslere erişebilirsiniz.

 

Devamını oku...
 
A.Ö.F. Deneme Sınavları

İlk kez 1999-2000 öğretim yılında uygulamaya konulan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Deneme Sınavları Türkiye'nin internet ortamındaki en çok yararlanılan eğitim uygulaması durumundadır. 2005 yılında e-Kitap, e-TV, e-Alıştırma, e-Sınav, e-Danışmanlık ve e-Sesli Kitap hizmetleri http://eogrenme.anadolu.edu.tr/ adresinde toplandı.

AÖF Deneme Sınavları : Yüzlerce sorudan oluşan soru bankası öğrencilere bu dersten sanal ortamda istediği kadar sınav olabilme ve kendi kendini değerlendirme olanağı sağlamaktadır. e-Sınav hizmetinde, 1999-2000 öğretim yılından günümüze 600.000 öğrenci internet ortamında yaklaşık 30 milyon deneme sınavı gerçekleştirmiş. Sistemde yer alan güncel sorular ile öğrenciler kendi bilgilerini ölçebilirmektedirler. Deneme Sınavlarına,  İnternete erişebileceğiniz her yerde, http://eogrenme.anadolu.edu.tr  adresinden ulaşabilirsiniz. Sınavlar öncesi kendinizi test ederek daha fazla çalışmanız gereken konuları portaldan çalışabilirsiniz.

Eş zamanlı e-danışmanlık sisteminin uygulamasında sanal sınıflardan yararlanılıyor. Öğrenciler, derslerinin eş zamanlı e-danışmanlık odalarında sorularına hemen yanıt alabiliyor, diğer öğrencilerin sorularına verilen cevapları görebiliyor, duyuru panosundan danışmanların duyurularını okuyabiliyor. Danışmanlar da sorulara yazılı, çizimle veya sesli yanıt verebilme imkanına sahip bulunuyor.

Eş zamanlı e-danışmanlık hizmeti iktisat ve işletme fakültelerinin 4. sınıfındaki uluslararası işletmecilik, maliye politikası, Türkiye ekonomisi, vergi hukuku, uluslararası mali ilişkiler, yerel yönetimler, siyaset bilimi, örgütsel davranış, işçi sağlığı ve iş güvenliği, insan kaynakları yönetimi, muhasebe denetimi ve mali analiz, sermaye piyasaları ve finansal kurumlar, stratejik yönetim, girişimcilik, iktisat tarihi, iktisadi kalkınma ve büyüme, finansal ekonomi, uluslararası çalışma normları, endüstri ilişkileri ve Türk dili derslerinde veriliyor.

Böylece AÜ, uzaktan eğitim sisteminde internete dayalı verilen e-alıştırma, e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-sesli kitap ve e-danışmanlık hizmetlerine şimdi de sanal odalarla eş zamanlı e-danışmanlık hizmetini eklemiş oldu.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/EszamanliDanismanlik.aspx  sayfasından erişebilirsiniz.

Bir Açıköğretim Fakültesi öğrencisi sınavlara nasıl hazırlanmalıdır?

Devamını oku...
 
Çevrimiçi Öğrenme Nedir?
Kaynak: Salih Gümüş,"Çevrimiçi İşbirliği Ekiplerinde Öğrenenlerin Sorun Çözerek Öğrenmeyle İlgili Tutum Ve Görüşleri ", Anadolu Üniversitesi, Sosyal bilimler Enst., Uzaktan Eğitim ABD, 2007. (Yüksek Lisans Tezi)  
Alan yazına bakıldığında farklı kavramlar ile karşılaşılmaktadır. Araştırmacılar; eğitim teknolojilerinin gelişimine göre yeni kavramlar ortaya çıkarmıştır. Alanyazında; internet destekli öğretim (web based instruction), eşzamanlı öğretim (syncronize instruction), eşzamansız öğretim (asyncronize instruction), sanal eğitim (virtual education), bilgisayar destekli uzaktan eğitim (computer based distance education), bilgisayar destekli iletişim (computer-mediated communicaitons), e-öğrenme (e-learning), web tabanlı öğrenme (web based learning), web tabanlı eğitim (web based education), internete dayalı eğitim (İnternet aided education), çevrimiçi eğitim (online education) kavramları ile sık karşılaşılmaktadır (Khan, 2001; Aydın, 2002).
New layer...
Devamını oku...
 
Çevrimiçi Öğrenmede Kuramlar

Çevrimiçi öğrenmede kuramlar hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Devamını oku...
 
İşbirliği Ekiplerinde Öğrenme ve Ekip Çalışması

Demirel (1999) ‘e göre öğrenme modelleri çeşitlilik göstermektedir. Günümüzde Tam Öğrenme, Çoklu Zeka ve İşbirliği Ekiplerinde Öğrenme modelleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Bina (1986) ‘ya göre öğrenciler hangi alanda olurlarsa olsunlar, üç biçimde öğrenirler;

(1) Diğer öğrencilerle yarışma yoluyla,

(2) Diğer öğrenciler olmaksızın bireysel öğrenme yoluyla,

(3) İşbirliğine dayalı oluşturulmuş kümeler yoluyla öğrenirler.

Jonassen (1999) ‘a göre öğrenenler doğal olarak öğrenme ve bilgi edinme topluluklarında birbirlerinin yeteneklerinden faydalanarak çalışırlar. Bu esnada birbirlerine sosyal destekte bulunurlar ve birbirlerinin katkılarını örnekleyip gözlemlerler. İnsanlar doğal olarak sorun çözmekte ve işleri yapmakta başkalarının yardımını ararlar. Kişileştirilmiş tekrarlayıcı öğrenme yöntemleri öğrenenleri doğal ve üretken düşünme yöntemlerinden uzaklaştır. Bu nedenle öğrenmede işbirliği yaparak öğrenme yöntemi kullanılmaktadır. Alanyazın taramasında bu öğrenme yönteminin farklı terimler ile ifade edildiği görülmüştür.

Devamını oku...
 
Sorun Çözerek Öğrenme Nedir?

e-Öğrenmede sorun çözerek öğrenmeye değinmeden önce öncelikle Sorun Çözerek Öğrenme (Problem Solving Learning) yöntemi hakkında bilgi edinelim.

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 35 - 51 Toplam 58
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

rxmedes