Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).

Kimler Online


Anasayfa
TRT OKUL

Yaşam Boyu Öğrenme misyonu ile yoluna devam eden, açık ve uzaktan eğitim veren Anadolu Üniversitesi 31 Ocak 2011 tarihinde TRT Okul televizyonunun açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde bulunarak o coşkuyu yaşamak güzeldi. Bundan sonra akla gelen ilk soru öğrencilerimiz tarafından izlenme oranı eski TRT4 kanalına göre nasıl olacak. Bu sefer çekiciliği, verimlilği ve ilgiyi arttırabilmek için aynı zamanda sürekliliği sağlamak için teknolojinin tüm nimetleri kullanılacak. TRT Okul kanalı yaşam boyu öğrenmeyi destekleyeceği için yalnızca ders analatan hocalar değil günlük ihtiyaçlara karşılık verecek yayınlarda olacak. Öğretimin yanı sıra eğitimde olacak. 12 saatinin TRT yönetimi tarafından şekillendirileceği diğer 12 saatin ise üniversite tarafından yapılacağı bir yayın akışı olacak. Bu proje uzaktan eğitimdeki ortamlardan biri olan televizyonu verimli kullanmak için bize bir fırsat sunacak. Umarım unutulmuş ortamlardan biri olan Radyo'da tekrar verimli kullanılmaya başlanır.

Kısaca yeni bir kanal ve milyonlara hitap edebilme imkanı TRT Okul ile mümkün olabilecek. Anadolu Üniversitesinin bir çalışanı olarak açılış sonrası gördüğüm, tüm akademik ve idari kadro heyecanlı ve umutlu, elimizde altın anahtar olduğunun farkında, bu anahtar ile açılacak çok kapı var. TRT Okul ile Anadolu Üniversitesi olarak diğer üniversitelerimizdeki akademisyenlerin ve özel sektörün katkılarıyla yapacağı programlar sayesinde Mega üniversite ünvanının hakkını verecek ve izlendiği tüm ülkelerdeki vatandaşlarımızın eğitimine , öğretimine katkıda bulunacağına inanıyorum.

http://www.trt.net.tr/trtokul/okul.html  

Devamını oku...
 
ODTÜ dersleri Çin'e açıldı
ODTÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi ve Ulusal Açık Ders Malzemeleri Konsorsiyumu Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Kürşat Çağıltay, ODTÜ'nün uluslararası kalitede eğitimi ve ders içerikleri nedeniyle yoğun ilgi gören açık ders içeriklerine Çin'den daha hızlı ulaşım sağlanması amacıyla Çin Halk Cumhuriyeti Açık Ders Kaynakları Konsorsiyumu ile bir anlaşmaya gidildiğini bildirdi.

Anlaşmayla ODTÜ Açık Ders Malzemeleri portalı üzerinden sunulan derslerin doğrudan Çin'de sunulmaya başlandığını belirten Çağıltay, ''Böylece dünyanın en seçkin üniversitelerinden olan MIT, Stanford, Yale, Johns Hopkins gibi kurumlarla beraber ODTÜ'nün dersleri de bu şekilde Çin'e doğrudan açılmış oldu'' dedi.

''YÜKSEK KALİTELİ EĞİTSEL KAYNAKLAR''
Açık Ders Malzemelerinin, herkesin kullanımına açık ve dijital ortamda yayınlanan yüksek kaliteli eğitsel kaynaklar olduğunu dile getiren Çağıltay, uygulamanın 2001 yılında ABD'de MIT tarafından başlatıldığını ve takip eden yıllarda tüm dünyaya yayıldığını anlattı.

Devamını oku...
 
e-Öğrenmede İşbirliği ile Sorun Çözerek Öğrenme

Öğrencilerin mezun olduktan sonra iş yaşantısına uyum sağlayarak başarılı olabilmeleri için yüksek düzeyde düşünme becerilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Öğrenciler bir sorun ile karşılaştıklarında düşünmeye başlarlar. Kalaycı (2001), “Düşünme bir sorun ile başlar, sorunun çözümü ise birey için amaca dönüşür ve bu amaç bireyin düşünmesini yönlendirir” demektedir.

Sorun çözerek öğrenme, bundan 45 yıl önce Kuzey Amerika’da  sağlık bilimleri öğretimi sırasında kullanılmaya başlanmıştır. Bu üniversite küçük sınıflarda yalnızca teknik ve klasikleşmiş eğitim yöntemlerinden yararlanmayıp buna ek olarak öğrenci merkezli çok çeşitli eğitim yöntemleri kullanmasıyla adını duyurmuştur. Onların bu çok çeşitli eğitim veren laboratuvarları sorun (problem) tabanlı öğrenmeye önderlik etmiştir (David ve Grahame, 1998).  İlk ciddi çalışmalar 1960’lı yılların sonuna doğru Kanada’da McMaster üniversitesinin tıp fakültesinde yapılmıştır.        

 

Devamını oku...
 
e-Öğrenmede Ekip Çalışmasının Faydaları

Çevrimiçi öğrenmeyi bugünlerde destekleyenler çevrimiçi öğrenmenin ve eğitimin gelişmesi için etkin stratejileri aramaktadırlar. Araştırmacılar çevrimiçi öğretimin tasarlanması, uygun teknolojilerin kullanılmasını, eğitim performanslarının geliştirilmesini,  öğrencilerin bu teknikleri daha zengin ve daha etkin kullanılmalarını sağlayacak yollar üzerinde odaklanmaktadırlar (Tu Hisiung, 2004). 


Devamını oku...
 
CASES ON CHALLENGES FACING E-LEARNING AND NATIONAL DEVELOPMENT:

 E-Learning offers many opportunities for individuals and institutions all over the world. Individuals can access to education they need almost anytime and anywhere they are ready to. Institutions are able to provide more cost-effective training to their employees.

 VOLUME I - Click for download.../İndirmek için tıklayın...

VOLUME II - Click for download.../İndirmek için tıklayın...
Devamını oku...
 
Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler
 
 Uzaktan eğitim konusunda yararlanabileceğiniz bağlantılar listelenmiştir. Buraya fırsat buldukça gördüklerimi eklemeye çalışacağım.
  
 Uzaktan Eğitim - Genel Bilgiler - Wiki
 Uzaktan Eğitim (Tarihçe-Kavram-Kuram-Teknoloji ...) - Hacattepe Ünv. BÖTE
 Uzaktan Eğitim Kaynakları - Süleyman Sadi Seferoğlu
  
 Yurt içindeki Üniversiteler
 Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi
 Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi Önlisans Programı
 Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi
 Çankaya Üniversitesi Bilişim Platformu
 Çukurova Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenme Programı
 Fırat Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi
 Hacettepe Üniversitesi Teknokent
 Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim
 İstanbul Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi
 KTÜ Uzaktan Eğitim Merkezi
 ODTÜ Internet'e Dayalı Asenkron
 Sabancı Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Y.Lisans Programı
 Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim
 Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi
 Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi
 İstanbul Üniversitesi - Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
 Boğaziçi Üniversitesi
 Mersin Üniversitesi // Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
 İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi
 Cumhuriyet Üniversitesi _UZE
 Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi - UZEM
 Kırıkkale Üniversitesi-Uzaktan Eğitim Merkezi
 Okan Üniversitesi - Uzaktan Eğitim Merkezi
 İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
 Ankara Üniversitesi UZEM
 Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim
  
 Yurt Dışındaki Üniversiteler
 California Virtual Campus
 Canadian Virtual University
 E-Learningcentre.Co.Uk
 International Journal of Information Technology - IJIT
 Information Technology , Learning and Performance Journal
 IT Business Weekly
 JITE -- Journal of Information Technology Education
 Journal Of İnformation Technology
 Journal of Research and Practice in Information Technology
 Journal of Technology, Pedagogy and Education
 Kavrakoğlu Management Institute
 Pakistan Virtual University
 The Turkısh Onlıne Journal Of Educatıonal Technology
 Girne Amerikan Üniversitesi
Devamını oku...
 
Harvard'da derslere girmek ister misiniz?
Bu yıl Mart ayında kurulan Academic Earth sitesi; Harvard, MIT, Stanford, Yale ve Princeton gibi okullarındaki bir çok dersin tamamının kaydını bulunduruyor. Richard Ludlow’un MIT Matematik profesörü Gilbert Strang ile ortaklaşa çalışması ile dünya üzerindeki herkes ABD’deki en iyi eğitime internet üzerinden ulaşabilecek. İkilinin Mart ayı sonunda tamamladığı ‘tüm dersi internette verme’ denemesi kısa sürede diğer üniversitelerden de destek gördü. 2009-2010 yılı güz akademik dönemin kısa bir süre önce sona ermesiyle de eşsiz bir bilgi hazinesi oluştu.(http://www.ntvmsnbc.com/id/25038464/)
Devamını oku...
 
Sanal Sınıf Teknolojilerinin Avrupada Yaşayan Türklerin Anadilde Eğitimlerinde Kullanılması
Avrupa’da yaşayan Türklerin anadillerinde yüksek öğretim ihtiyaçlarının karşılamaları için ülkemizdeki eğitim/öğretim kurumlarının açtıkları programlardan uzaktan eğitim teknolojileri aracılığı ile yararlanmaları mümkün olacaktır.  Özellikle 2. 3. ve 4. kuşak Türkler yaşadıkları ülkede anadil sorunlarını maddi ya da siyasi nedenlerden dolayı çözümleyememektedirler. Vatandaşlarımız ülkemizdeki eğitim kurumlarının çevrimiçi sanal sınıflardan açmış oldukları kurslardan anadillerinde eğitim alabilmeleri mümkün olacaktır. Sanal sınıf teknolojileriyle eş zamanlı iletişim kurulmaktadır. Türkiye’den bir eğitim kurumunun programına kayıtlı öğrenen görüntülü, sesli ve yazılı olarak Avrupa’da yaşayan diğer Türkler ya da ülkemizdeki öğrenenler ile aynı eğitim ortamında ana dillerinde eğitim görebilirler.
Devamını oku...
 
TTNET Davayı Kaybetti. Telefon Hattı İptal, İnternet Devam!!!
Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şubesi, Türk Telekom aleyhine “sabit telefon aboneliğinin iptal edilmesi ve internet aboneliğinin devam etmesi” talebiyle açtığı davanın temyiz edildiği Yargıtay’da onanmasının ardından tüketicilerin bu haktan yararlanmaları amacıyla ülke genelindeki şubelerine ihtarname örnekleri gönderdi.

TÜKODER Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Telekom aleyhine “Tüketicinin 4077 Sayılı Kanunun 5. maddesine aykırı olarak yapılan internet aboneliği işleminin devamı, sabit telefon aboneliğinin iptali” talebiyle başvurdukları Eskişehir Tüketici Mahkemesi’nin telefon aboneliğinin iptaline, internet aboneliğinin ise devamına hükmettiğini anımsattı.

Devamını oku...
 
Açıköğretimde Yeni Bölümler
Sınav kabusundan geçemeyen ve bu yüzden üniversiteli olamayan gençler artık üzülmesin.Açıköğretim'de Uluslararası İlişkiler, Felsefe, Sosyoloji gibi 22 yeni bölüm daha açılıyor. Fakültede kayıt silme ise tarih oluyor...
Devamını oku...
 
MEB'in Uzaktan Eğitim Kütüphanesi
İncelediğimde ilk dediğim bu işi yaptıran ve yapanların eline sağlık demek oldu. Birçok öğretmeniz ADOBE ürünlerini kullanmak için haftalarca süren eğitimler alıyorlar. Bu eğitimleri hemen uygulamaya geçiremeyince haliyle unutulan bilgiler oluyordur. M.E.B. Eğitim Teknoloji Genel Müdürlüğü kendi personelini desteklemek amaçlı videoları anlatımları bir sitede toplamış. Daha güzeli bu eğitim serisine erişimi sınırlandırmamış. Açık kütüphane olarak tüm kullanıcıların erişimine açmış.
Devamını oku...
 
Bilişim Dergisi Sanal Ortamda
Türkiye Bilişim Derneği kurulduğu günden bu yana aralıksız otuz sekiz yıldır basılı ortamda yayımladığı Bilişim Dergisini yeni bir yaklaşımla Ağustos 2009 da sayısal ortamda yayınlamaya başladı.
http://www.bilisimdergisi.org/index.asp
 
Mobil Öğrenme

Mobil teknolojiler ve mobil öğrenme ile ilgili içeriğe sahip http://www.mobilogrenme.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

 
İşkur ve e-Öğrenme
Google'da e-öğrenme konusunu taradığınızda artık bulunan bağlantı sayısı gittikçe artıyor. Uzaktan eğitimdeki hızlı sıçrama her kurumda kendini göstermekte. Bu kurumlardan biriside İŞKUR. Ülkemizde bu kriz ortamında en fazla ziyaret edilen sitelerin başında geliyor. İş arayanlar ve işverenlerin başvuru adreslerinden olan İŞKUR sitesinde e-öğrenme başlığı bu günlerde çok ziyaret ediliyor. Kendi çalışanları ve herkese açık eğitimler yer alıyor. Genel kullanıcılar için 30 önemli başlıkta sunumlar seslendirilerek ve görsel açıdan zenginleştirilerek sunuluyor. Herkese açık olan bu içerikler çoklu ortam araçlarıyla zenginleştirilerek  bir öğrenme yönetim sistemi üzerinden verilmesi daha verimli ve etkili olacağını düşünüyorum. Bu çalışmada emeği geçen herkesi ayrıca tebrik etmemiz gerekiyor. En basitinden bir işe başvurmada gerekli özgeçmişin nasıl hazırlanacağı en yetkin kurum tarafından uzmanından anlatılıyor. Siteyi ziyaret etmek için tıklayın.
Devamını oku...
 
Uzaktan eğitim ile ilgil bir blog

http://eogrenme.blogspot.com/ 

Bu sitede yer almayan bazı yazı ve teknoloji haberleri http://eogrenme.blogspot.com/ sitesinde yayınlanmaktadır.

 
Açıköğretim e-öğrenme portalı

Açıköğretim fakültesinde okuyan bir öğrenciye derslerinde yardımcı olmak için sunulan bir altın tepsi var. Bu imkan internet ortamında sunulmaktadır. Şu anda bu imkandan yüzbinlerce açıköğretim fakültesi öğrencisi yararlanmaktadır. deneme sınavları olmakta, ders çalışmakta, kitabını isterse okumakta isterse dinlemekte, aklına takılan soruları sormakta veya başka sorulmuş soruları ve yanıtlarını incelemekte, önceden çıkmış açıköğretim sınav sorularını inleyebilmektedir. Bu sistemin adı Açıköğretim e-öğrenme portalıdır.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 18 - 34 Toplam 58
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

rxmedes