Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow Kaynaklar arrow Harvard'da derslere girmek ister misiniz?
Harvard'da derslere girmek ister misiniz? PDF Yazdır E-posta
Bu yıl Mart ayında kurulan Academic Earth sitesi; Harvard, MIT, Stanford, Yale ve Princeton gibi okullarındaki bir çok dersin tamamının kaydını bulunduruyor. Richard Ludlow’un MIT Matematik profesörü Gilbert Strang ile ortaklaşa çalışması ile dünya üzerindeki herkes ABD’deki en iyi eğitime internet üzerinden ulaşabilecek. İkilinin Mart ayı sonunda tamamladığı ‘tüm dersi internette verme’ denemesi kısa sürede diğer üniversitelerden de destek gördü. 2009-2010 yılı güz akademik dönemin kısa bir süre önce sona ermesiyle de eşsiz bir bilgi hazinesi oluştu.(http://www.ntvmsnbc.com/id/25038464/)

Time Dergisi’nin 2009 yılının en iyi siteleri arasında 9’uncu seçilen Academic Earth sitesi, internet üzerinde sanal bir üniversite görevi görüyor. Astronomi’den Biyoloji’ye, Bilgisayar Mühendisliği’nden Siyasi Bilimler’e tam 24 branşta site kullanıcıları diledikleri tüm dersleri başından sonuna kadar izleyebiliyor.

Ayrıca öğretmenlerin sadece siteye özel yaptığı ders kayıtları bulunuyor.

http://www.academicearth.org adresinden ulaşılabilen sitede kullanıcılar öğretmenlerine not da verebiliyor. Bu doğrultuda kullanıcılar en yüksek not alan öğretmenleri takip edebiliyor.

Aralarında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile Google’ın kurucusu Larry Page’in Stanford’da verdiği girişimcilik derslerinin de yer aldığı sitede yaklaşık 500 öğretmenin kayıtları bulunuyor.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25038464/

 
< Önceki   Sonraki >
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.