Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow A.Ö.F. e-Öğrenme arrow Açıköğretim e-öğrenme portalı
Açıköğretim e-öğrenme portalı PDF Yazdır E-posta

Açıköğretim fakültesinde okuyan bir öğrenciye derslerinde yardımcı olmak için sunulan bir altın tepsi var. Bu imkan internet ortamında sunulmaktadır. Şu anda bu imkandan yüzbinlerce açıköğretim fakültesi öğrencisi yararlanmaktadır. deneme sınavları olmakta, ders çalışmakta, kitabını isterse okumakta isterse dinlemekte, aklına takılan soruları sormakta veya başka sorulmuş soruları ve yanıtlarını incelemekte, önceden çıkmış açıköğretim sınav sorularını inleyebilmektedir. Bu sistemin adı Açıköğretim e-öğrenme portalıdır.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr

e-Kitap

Ders kitapları uzaktan öğrenenlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, kendi kendine öğrenmeye olanak sağlayacak şekilde planlı ve örgütlü bir çalışma sonucunda hazırlanmaktadır. Alanında deneyimli ve uzman bilim adamları, editörler, eğitim teknologları, televizyon editörleri, sanat danışmanları, dil ve ölçme-değerlendirme uzmanları tarafından tasarlanıp yazılmaktadır.

Öğrenenlerin istedikleri zaman ve yerden erişimini sağlamak amacıyla ders kitapları e-Kitap hizmeti adı altında internet ortamında sunulmaktadır. Kâğıda basılmaya ihtiyaç duymadan, internet üzerinden erişilebilen elektronik kitaplar, basılı kitaplara göre pek çok avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. İnternet üzerinden yayınlandıkları için öğrenenler, ihtiyaç duydukları kitaba dakikalar içinde sahip olabilmekte, kitap içinde sözcük taramasını kolayca yapılabilmekte ayrıca okuma alışkanlıklarına göre elektronik kitabını istedikleri boyuta getirerek, yakınlaştırarak keyifle okuyabilmektedirler.

Adobe Flash Paper teknolojisi ile sunulan e-Kitaplar her türlü masaüstü, dizüstü ya da cep bilgisayarından okunabilmektedir. Öğrenenler e-Öğrenme Portalında yer alan menülerden ders kitaplarına ait tüm üniteleri rahatlıkla açabilir, çalışma notları çıkarabilirler.

e-Televizyon

Öğrenenler TRT4'te belirli tarih ve saatlerde yayınlanan ders programlarına internet aracılığıyla istedikleri yerden ve istedikleri anda erişebilmekte ve bilgisayarlarına kaydettikleri videoları izleyebilmektedirler. Derslerin TV programlarını yayınlandığı saatte izleyemeyenler ile izleme fırsatı bulan ancak yeniden izlemek isteyenler ders videolarını bilgisayarlarına indirerek daha esnek çalışma saatlerine sahip olabilirler.

Öğrenenler programları bir kez bilgisayarlarına yükledikten sonra istedikleri dersin istedikleri ünitesini zamana bağlı kalmadan seyredebilirler.

e-Alıştırma

Öğrenenler e-Öğrenme Portalında oturum açtıklarında, sesli ve etkileşimli olarak hazırlanmış çokluortam yazılımları yardımıyla ünitelerini çalışabilmekte ve çok sayıda çözümlü örneği inceleyerek öğrendiklerini pekiştirebilmektedirler. e-Alıştırma hizmetiyle uzaktan öğrenenlere internet ortamında etkin ve verimli ders çalışma atmosferi oluşturmak amaçlanmaktadır.

Sesli, hareketli canlandırmalar ve yoğun öğrenci-bilgisayar etkileşimini barındıran çok ortamlı eğitim yazılımı olarak da tanımlanan e-Alıştırma hizmeti, en son teknolojilerle tasarlanmakta ve endüstri standartları kalitesinde geliştirilmektedir.

Alıştırma yazılımları dersin niteliğine bağlı olarak soru tabanlı ve konu tabanlı olmak üzere iki farklı biçimde sunulmaktadır.

Soru tabanlı alıştırma yazılımları Soru, Çözüm, Örnek, Konu ve Test bölümlerinden oluşurken; konu tabanlı alıştırma yazılımları, Konu, Alıştırma ve Test bölümlerinden oluşmaktadır.

e-Sınav

e-Sınav hizmeti Anadolu Üniversitesi'nin uzaktan öğretim gören öğrencilerinin, örgün sınavlar öncesi kendilerini denemeleri ve başarı durumlarını gerçeğe yakın biçimde ölçmeleri amaçlanarak hazırlanmıştır.

e-Sınav soruları, gerçek sınav sorularının hazırlanma sürecine paralel olarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle bir derste birkaç deneme sınavı gerçekleştiren öğrenen, o anda resmi sınava girdiğinde alacağı sınav notuna benzer sonuçlarla karşılaşabilmektedir.

İnternet üzerinden yayınlanan sınavlar değerlendirmeye alınmaz, sadece öğrenenlerin kendilerini sınamalarına olanak verir.

e-Sınav hizmetine girildiğinde sorular, ilgili derse ait soru bankasından her ünite için rastgele seçilerek ekrana gelmektedir. Bu nedenle yeni bir sınav başlatıldığında aynı sorulara rastlanması mümkün fakat tamamen aynı sınava rastlanma olasılığı düşüktür.

e-Danışmanlık

e-Öğrenme Portalında yayınlanan alıştırma yazılımlarının ve e-Derslerin asenkron olarak akademik danışmanlık hizmeti bulunmaktadır.

e-Danışmanlık hizmeti, öğrenenlerin derslerle ilgili sorularını dersin akademik danışmanına sorarak birkaç gün içinde yanıt alabileceği bir hizmettir. Her dersin bir akademik danışmanı ve bir moderatörü bulunmaktadır. Danışmanlara gönderilen bu sorular bir moderatör tarafından incelenerek, geçersiz olanlar iptal edilmekte, ilgisiz olanlar doğru kanala yönlendirilmekte ve akademik içerikli olanlar ise ilgili danışmana yanıtlaması amacıyla iletilmektedir. Danışman tarafından yanıtlanan soru ve yanıtlara bütün öğrenenler erişebilmektedir.

Uzaktan öğrenenler e-Danışmanlık hizmetinde metin yazarak soru sorabileceği gibi formül ya da ekran görüntüsü üzerinden destek almak isteyenler dosya ekleyerek sorularını sorabilirler.

Eşzamanlı e-Danışmanlık

İşletme ve İktisat Fakültelerinin 4. Sınıflarında bulunan derslerin tümünde internet üzerinden eş zamanlı e-Danışmanlık hizmeti verilmektedir. Eş zamanlı e-Danışmanlık hizmeti 05 Ocak 2009 tarihinde başlayıp 29 Mayıs 2009 tarihinde sona erecektir.

Aşağıda yer alan programda belirtilen saatlerde derslere ait internet üzerinden eş zamanlı e-Danışmanlık odalarına katılan öğrenciler, kitap, televizyon ve e-Öğrenme portalında yer alan derslerinden anlayamadıkları konuları danışmanlarından öğrenme olanağı elde edeceklerdir.

Bu hizmetten yararlanabilmek için aşağıdaki programda yer alan ilgili dersin Giriş bağlantısına tıklayınız. Ekrana gelen şifre penceresinde Enter with your login and password seçeneğini işaretleyiniz. Login ve Password alanlarına T.C. kimlik numaranızı yazarak Enter Room düğmesine tıklayınız.

Eşzamanlı e-Danışmanlık Hizmeti oturum açma klavuzunu görüntülemek için tıklayınız.

e-SesliKitap

e-SesliKitap hizmeti, görme engelli ve kitaplarını dinleyerek çalışmayı tercih edecek öğrenenlere yönelik olarak sunulmaktadır. Bu hizmet sayesinde uzaktan öğrenenler sesli kitapları, MP3 formatıyla internet üzerinden bilgisayarlarına indirerek dinleme olanağına sahiptirler.

e-SesliKitap hizmetinde, profesyonel seslendirme sanatçıları, kitapları radyofonik bir biçimde seslendirmekte ve ses efektleri ile kitaplar zenginleştirilmektedir.

Bu hizmet sayesinde öğrenenler kitaplarını mobil cihazlarına yükleyebilir; sabah işe giderken, dinlenirken ya da seyahat ederken dinleyebilirler.

e-SesliKitap hizmetinden nasıl yararlanılabileceği hakkında detaylı bilgiye Açıköğretim e-Öğrenme Kılavuzundan ulaşılabilir.

Mobil cihazlar ile sesli kitapların nasıl kullanılabileceği hakkında detaylı bilgiye Açıköğretim Mobil Öğrenme Kılavuzundan ulaşılabilir.

e-Destek

Kullanıcıların Açıköğretim e-Öğrenme Portalından yararlanırken karşılaşabilecekleri teknik sorunları iletebilecekleri e-Destek sistemi bulunmaktadır. E-Öğrenme Portalında verilen her hizmet için ayrı ayrı e-Destek servisleri mevcuttur. Kullanıcılar herhangi bir hizmeti kullanırken karşılaştıkları teknik sorunları ilgili hizmetin e-Destek servisini kullanarak uzmanlara ileterek çözüm bulabilmektedirler.

Kullanıcılar, Açıköğretim e-Öğrenme Portalı ile ilgili olarak, oturum açma, derslere erişim gibi soru ve sorunlarını oturum açma sayfasında yer alan e-Destek bağlantısından iletebilmektedir. E-Öğrenme Portalında yer alan e-Televizyon, e-Sınav gibi hizmetlere ilişkin gönderilen sorular bu bölümde yanıtlanmamakta, sadece ilgili servise yönlendirme yapılmaktadır.

e-Destek hizmetmeti eşzamansız olarak verilmektedir. İletilen sorular 48 saat içinde yanıtlanmaktadır.

AÖF Büro-web hizmetleri, kayıt işlemleri ve tarihleri, sınav yeri değişikliği, tecil işlemleri v.b. konularla ilgili soru ve sorunlarınızı ' ); //--> Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır "> Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine e-posta göndererek, Açıköğretim İletişim Merkezine telefon ederek veya bağlı olduğunuz AÖF bürosuna başvurarak ilgili kişilere bildiriniz. e-Destek sistemine bu konularda eklenen sorulara yanıt verilmemektedir.

e-Destek hizmetinden nasıl yararlanılabileceği hakkında detaylı bilgiye Açıköğretim e-Öğrenme Kılavuzundan ulaşılabilir.

e-Öğrenme Portalı Nedir?

Açıköğretim e-Öğrenme Portalı Anadolu Üniversitesi’nin uzaktan eğitim yöntemiyle öğretim gören İşletme, İktisat ve Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için kendi kendilerine ders çalışma süreçlerini desteklemek amacıyla hazırlanmıştır. Portalda, her ders için farklı öğrenme ortamları tasarlanmıştır. Böylece farklı öğrenme stillerine sahip öğrencilerin kendilerine en uygun öğrenme ortamından yararlanmaları sağlanmıştır.

Detaylar

 
< Önceki   Sonraki >
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.