Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow A.Ö.F. e-Öğrenme arrow AÖF 'de Eş Zamanlı e-danışmanlık
AÖF 'de Eş Zamanlı e-danışmanlık PDF Yazdır E-posta

Anadolu Üniversitesi (AÜ), uzaktan eğitim sistemiyle iktisat ve işletme fakültelerinin 4. sınıflarında öğrenim gören öğrencilere 20 dersten oluşan “eş zamanlı e-danışmanlık” uygulaması başlatıyor.

AÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, uzaktan eğitim sistemiyle öğrenim gören iktisat ve işletme fakültelerinin son sınıf öğrencilerinin ders çalışmasının kolaylaştırılması ve eş zamanlı destek sağlanması amacıyla e-danışmanlık hizmetine başlanıyor.

Bu hizmet aracılığıyla “www.e-ogrenme.anadolu.edu.tr" adresli internet sitesinde derslere ait eş zamanlı e-danışmanlık odalarına katılan öğrenciler, kitap, televizyon ve e-öğrenme portalında yer alan derslerden anlayamadıkları konuları dersin danışmanına ileterek, danışmanlarıyla eş zamanlı görüşebilecek.

Eş zamanlı e-danışmanlık sisteminin uygulamasında sanal sınıflardan yararlanılıyor. Öğrenciler, derslerinin eş zamanlı e-danışmanlık odalarında sorularına hemen yanıt alabiliyor, diğer öğrencilerin sorularına verilen cevapları görebiliyor, duyuru panosundan danışmanların duyurularını okuyabiliyor. Danışmanlar da sorulara yazılı, çizimle veya sesli yanıt verebilme imkanına sahip bulunuyor.

Eş zamanlı e-danışmanlık hizmeti iktisat ve işletme fakültelerinin 4. sınıfındaki uluslararası işletmecilik, maliye politikası, Türkiye ekonomisi, vergi hukuku, uluslararası mali ilişkiler, yerel yönetimler, siyaset bilimi, örgütsel davranış, işçi sağlığı ve iş güvenliği, insan kaynakları yönetimi, muhasebe denetimi ve mali analiz, sermaye piyasaları ve finansal kurumlar, stratejik yönetim, girişimcilik, iktisat tarihi, iktisadi kalkınma ve büyüme, finansal ekonomi, uluslararası çalışma normları, endüstri ilişkileri ve Türk dili derslerinde veriliyor.

Böylece AÜ, uzaktan eğitim sisteminde internete dayalı verilen e-alıştırma, e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-sesli kitap ve e-danışmanlık hizmetlerine şimdi de sanal odalarla eş zamanlı e-danışmanlık hizmetini eklemiş oldu.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/EszamanliDanismanlik.aspx  sayfasından erişebilirsiniz.
 
< Önceki   Sonraki >
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.