Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Çevrimiçi e-Öğrenme Ortamları PDF Yazdır
Genel olarak çevrimiçi e-Öğrenme ortamları, “öğreten ile öğrenenin aynı mekânda (bazen de aynı zamanda) bulunmadan yaşadıkları eğitsel iletişim ve etkileşim ortamları” olarak nitelendirilebilir. Bu nitelendirme, “öğretenin, öğrenenlere bir sınıf ortamında (belirli bir tarih ve saatte) aktarması gereken bilgiyi (ders içeriğini), uygun internet ya da intranet teknolojileri kullanarak hazırlaması ve sunması süreci” olarak da ifade edilebilir. Çevrimiçi e-Öğrenme ortamları, eğitsel içeriğin bazen doğrudan, bazen de dersi destekleyici materyaller olarak aktarımına dayalı sistemler biçiminde kullanılabilmektedir. Eğitsel içerik, bu ortamlarda, Web teknolojisine uygun olarak tasarlanıp üretilmiş metin, resim, canlandırma, ses ve görüntü dosyalarının, etkileşim katılarak dağıtılabilmesine olanak sağlamaktadır. Genellikle Öğretim Yönetim Sistemi, İçerik Yönetim Sistemi, Öğretim İçerik Yönetim Sistemi ya da Eğitim Portalları gibi birtakım yazılımlar kullanılarak çevrimiçi e-Öğrenme aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Bazı uygulamalarda bu sistemler kullanılmaksızın da (ya da sadece Web olanakları kullanılarak da) gerçekleştirilebilmektedir.Örgün eğitimde çevrimiçi e-öğrenme ortamları öğretenler ve öğrenenler için birçok araç sunmaktadır. Bu araçların, öğretenler ve öğrenenler açısından şöyle sıralanabilir:
Öğrenci Araçları
İletişim araçları Verimlilik AraçlarıÖğrenci Katılım Araçları
Tartışma FormuYer İmleriGrup Çalışması
Dosya PaylaşımıTakvim / İlerlemeyi Gözden geçirmeAlıştırma / Sınav
Sistem içi e-postaYönlendirme ve YardımÖğrenci Toplulukları
Çevrimiçi günlük ve notlarKurs içinde AramaÖğrenci Kişisel sayfaları
Gerçek zamanlı sohbetÇevrim dışı çalışma ve eşleme 
Video servisleri  
Beyaz tahta  
Öğretici (Tasarımcı)  Araçları
Yönetici AraçlarıDers TasarımıKurs Erişim Araçları
Kimlik DenetimiErişilebilirlik Standartlarına UymaTest/Sınav oluşturma
Kurs Yetkilendirmeİçerik Paylaşımı/Yeniden KullanılabilirliğiDers Yönetimi
Kayıt İşlemleriKurs ŞablonlarıEğitici destek ve Yardım Masası
 Müfredat Programı YönetimiÇevrimiçi sınav
 KişiselleştirmeÖğrenci Takibi
 Eğitsel Tasarım Araçları 
 Eğitsel Standartlara Uyumluluk 
Günümüzde kullanılan öğretim yönetim sistemleri, içerik yönetim sistemleri, eğitim portalları aşağıda sıralanmıştır[1]. Bu yazılımlar dışında eğitim kurumlarının kendilerinin hazırladıkları ya da hazırlattıkları e-öğrenme ortamları da bulunmaktadır. Verilecek eğitimin içeriğine göre ihtiyaç duyulan eğitim araçlarını karşılayacak farklı firmaların hazırlamış oldukları modüller kullanılarak kurumlar kendi ortamlarını oluşturabilmektedirler..LRN, Coursemanager, Learnwise, ANGEL, CourseWork, LON-CAPA, Desire2Learn, Manhattan Virtual Classroom, MimerDesk, Anlon, eCollege AU+, ATutor, Educator, Moodle, EduSystem, Eledge, Avilar WebMentor, Sakai, Bazaar, Macromedia Breeze, ETUDES, Teknical , Virtual Campus, BlackBoard, FirstClass, TeleTop, Fle3, The Learning Manager, Groove Workspace, HTMLeZ, Unicon Academus, Bodington, ILIAS, Virtual-U, BSCW, Internet Course Assistant, WebCT, CentraOne, IntraLearn SME, CHEF, Janison Toolbox, Claroline, Jenzabar Internet , Campus Solution, ClassWeb, Jones e-education, Whiteboard, Colloquia, KEWL, COSE, KnowEdge eLearning Suite


[1] http://www.edutools.info/course/productinfo/index.jsp

 
< Önceki
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.