Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow Kaynaklar arrow Uzaktan Eğitimde Web 2.0
Uzaktan Eğitimde Web 2.0 PDF Yazdır E-posta

Uzaktan eğitim ortamlarında web 2.0 araçlarının kullanımı yaygınlaşıyor. Öncelikle web 2.0'ı tanımına bakalım.

Tim O'Reilly'e göre Web 2.0'ın kısmen tanımı şöyledir: "Web 2.0 bilgisayar endüstrisinde internetin bir düzlem olarak ilerlemesiyle bir işletme devrimi ve bu düzlemin kurallarını başarı için anlamaya çalışmaktır. Bu kurallar arasında başlıcası şudur: Ağ etkilerini daha çok insanın kullanabilmesi için programlar kurmak." (http://tr.wikipedia.org/wiki/Web_2.0.)

Web 2.0, Vikipedi, Youtube, flickr, del.icio.us, Facebook ilk akla gelenlerden. Blogları unutmamak gerekiyor tabiki. Artık öğrenciler kendilerini tanıtmak için bloglar yapıyorlar. Blackboard CEO su Michael L. Chasen 13 Mayısta öğrenme yönetim sisteminin yeni sürümünü tanıttı. Blog, facebook ve social network artık sistem içerisinde gömülü geliyor. Öğrenciler blog oluşturabiliyorlar. iPhone'dan derslerine erişebiliyorlar. Kullanılan görüntü paylaşımının altındada yine web 2.0 araçları var. Diğer içerik / öğrenme yönetim sistemlerinde neler olduğuna farklı yazılarda değineceğiz.

Örneğin, Del.icio.us  ile sık kullandığınız linkleri, makaleleri, blogları müzikleri saklayabilir ve herhangi bir bilgisayardan ulaşabilirisiniz. aynı zamanda sık kullanımlarınızı paylaşabildiğiniz bir sitedir. Site adresi http://del.icio.us/ ayrıntılı bilgi için : http://del.icio.us/about/   Türkçe versiyonu için http://www.yumile.com adresine bakabilirsiniz. Öğrencilere verilen araştırma ödevlerinin bu yazılım ile yaptığınızı ve bunu bütün sınıf ile paylaşmanızda mümkün olabilir. Facebook uzaktan eğitim gören öğrencileri arasında bir ders arası ortam olarak kullanılabilir. Youtube 'den dersin içeriği ile ilgili videolara bağlantılar verilebilir. Daha farklı örnekleride sıralamak mümkün olacaktır.

Second Life (http://secondlife.com/) içerisinde birçok üniversitenin kampüsü yer alıyor. Böyle bir 3 boyutlu gerçeklik ortamı nasıl eğitimde kullanılabilir ve öğrenenlerin alt yaoısı ne olmalıdır ayrıca araştırılan konular arasında yer alıyor.

Ülkemizde uzaktan eğitim ortamlarında web 2.0 araçlarını nasıl verimli ve etkili kullanabiliriz ilerleyen dönemde göreceğiz.

http://www.downloadsquad.com/2007/08/16/web-2-cool-for-school-a-rundown-of-online-applications-for-stu/ farklı uygulamalar için tıklayınız.

 
< Önceki   Sonraki >
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.