Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow A.Ö.F. e-Öğrenme arrow AÖF Sınavları
AÖF Sınavları PDF Yazdır E-posta
Bir Açıköğretim Fakültesi öğrencisi sınavlara nasıl hazırlanmalıdır?

Uzaktan eğitim alan bir öğrenci örgün öğrencilere göre daha avantajlıdır. İstediği yer, zamanda istediği konulara çalışma özgürlüğüne sahiptir. Bir programa devam zorunluluğu bulunmadığı için özgürdür. Öncelikle öğreticisi kendisi olmalıdır. Bunun için nasıl öğrendiğini keşfetmesi gerekir. Yani "Öğrenmeyi öğrenmelidir" yoksa çalıştığı dersinde verimli olamayacaktır.

Bir AÖF öğrencisine sunulan öğrenme ortamları oldukça fazladır. Temel eğitim kaynağı öncelikle kitap, sonra akademik danışmanlıkla, televizyon programları ve internet kaynaklarıdır. Fakat günümüzde teknolojinin yaygınlaşması sayesinde internet ortamında yani Açıköğretim Fakültesi e-Öğrenme Portalında bütün bu ortamlar bir arada sunulmaktadır. Bu nedenle öğrenenlerin en çok takip ettikleri öğrenme ortamı olma yolundadır.

Eş zamanlı e-danışmanlık sisteminin uygulamasında sanal sınıflardan yararlanılıyor. Öğrenciler, derslerinin eş zamanlı e-danışmanlık odalarında sorularına hemen yanıt alabiliyor, diğer öğrencilerin sorularına verilen cevapları görebiliyor, duyuru panosundan danışmanların duyurularını okuyabiliyor. Danışmanlar da sorulara yazılı, çizimle veya sesli yanıt verebilme imkanına sahip bulunuyor.

Eş zamanlı e-danışmanlık hizmeti iktisat ve işletme fakültelerinin 4. sınıfındaki uluslararası işletmecilik, maliye politikası, Türkiye ekonomisi, vergi hukuku, uluslararası mali ilişkiler, yerel yönetimler, siyaset bilimi, örgütsel davranış, işçi sağlığı ve iş güvenliği, insan kaynakları yönetimi, muhasebe denetimi ve mali analiz, sermaye piyasaları ve finansal kurumlar, stratejik yönetim, girişimcilik, iktisat tarihi, iktisadi kalkınma ve büyüme, finansal ekonomi, uluslararası çalışma normları, endüstri ilişkileri ve Türk dili derslerinde veriliyor.

Böylece AÜ, uzaktan eğitim sisteminde internete dayalı verilen e-alıştırma, e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-sesli kitap ve e-danışmanlık hizmetlerine şimdi de sanal odalarla eş zamanlı e-danışmanlık hizmetini eklemiş oldu.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/EszamanliDanismanlik.aspx  sayfasından erişebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi e-Öğrenme Portalından nasıl yararlanabilirsiniz?

Bütün AÖF öğrencileri T.C. Kimlik numaraları ile sisteme kolayca giriş yapabilirler. Bu portalda bütün AÖF derslerinin e-kaynaklarına erişmek mümkündür.

Portalda bir ders seçtiğinizde e-Kitap, e-Televizyon, e-Alıştırma, e-Sınav, e-Danışmanlık ve bazı derslerde e-Sesli Kitap menüleri karşınıza çıkacaktır. Türkiye'nin en fazla içeriğine sahip ve en fazla öğrenenin aktif olarak takip ettiği bu e-öğrenme sisteminde öğrenenin bir derste ihtiyaç duyacağı bütün ortamlar yer almaktadır. Açıköğretim öğrencisi olaran öncelikle e-Kitap'tan konunuza bir göz atmanız sonra TV programını bilgisayarınıza indirerek ders hocasının konu anlatımını takip edebilirsiniz. Sonra e-Alıştırma ile ders özetini, örnekler,arasoruları, alıştırma ve test sorularını çözerek animasyonları takip edebilirsiniz.

Sonra e-sınav menüsünden gerçek zamanlı ve güncel sorulara ulaşabilirsiniz. Kendinizi sınayabilirsiniz. Sorulardan anlamadığınız ya da tekrar etmeniz gereken bir konu olduğunda tekrar kitap, tv ve alıştırma yazılımını gözden geçirebilirsiniz. Yine de ders hocasına sormak istediğiniz bir soru var ise 48 saat içinde sorularınızın yanıtlandığı e-Danışmanlık hizmetinden yararlanmanız mümkün olacaktır.

Ders içeriğini işte, yolda arabada ya da istediğiniz yerde dinleme için seslendirilmiş ünitelerin MP3 dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu kadar fazla imkana ve çalışma ortamına sahip olan bir öğrenci eğer düzenli olarak bu ortamları kullanacak olursa sınavdan başarısız olması yada dersi anlamaması neredeyse imkansız olacaktır.

Tüm AÖF öğrencilerine sınavda başarılar dilerim.

 
< Önceki   Sonraki >
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.