Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow Kaynaklar arrow Rapid Content Development Technologies in e-Learning Environment
Rapid Content Development Technologies in e-Learning Environment PDF Yazdır E-posta

e-Öğrenme Ortamları için Hızlı İçerik Geliştirme Teknolojileri (Rapid Content Development Technologies in e-Learning Environment)

e-öğrenme ortamlarının yaygınlaşması beraberinde içerik üretim ihtiyacını getirmiştir. E-öğrenme ortamlarında geleneksel öğrenme modeline göre içerik oluşturmanın bazı dezavantajları vardır. Bunlar; büyük ekiplere ihtiyaç vardır, fazla zaman almaktadır, maliyeti yüksek olabilir. Bu olumsuzluklar Rapid eLearning kavramını ortaya çıkarmıştır. Günümüzde Rapid elearning çevrimiçi öğrenme ortamlarının sık kullanılmaya başlayan kavramlarından biri olmuştur. Geleneksel üretim modeline göre Geliştirme aşamasında hazırlanan storyboard’a uygun olarak içerik üretimi gerçekleştirilir. Öğrenenlere sunulacak ders içeriği için gerekli ses, video, animasyon, grafik ve metin üretimi ayrı ayrı ve farklı yazılımlar üzerinden üretilir. Örnek olarak eklenecek video için önce bir çekim gerçekleştirilir. Sonra çekilen video düzenlenir ve optimizasyonu yapılarak kaydedilir. Bu süreci tamamlayan video ana üretim belgesine eklenebilecektir. Bütün çoklu ortam nesnelerinin üretimi bittikten sonra montaj ve senkron işlemlerine geçilir. Bu üretim süreci için farklı uzmanlar ve uzun bir zamana ihtiyaç vardır. Hızlı içerik geliştirme araçları sayesinde bu süreçleri daha az sayıda uzman, daha kısa sürede, birkaç yazılım üzerinden gerçekleştirebilecektir.

Bu süreçte kullanabileceğiniz birkaç yazılım; Adobe Captivate, Adobe Presenter, Raptivity, Camtasia, Articulate, Articulate Presenter, Authoware, Lectora, Elicitus, Rapid Intake, Toolbook.

Bu süreçte yazılım seçiminde bazı eleme kriterlerimiz olmalıdır.Bunlar: Öğrenme Yönetim Sisteminize entegre edilebiliyor mu? Scorm uyumu var mı? Sık kullanılan Flash yazılımı ile uyumlu mu (.fla çıktısı alabiliyormuyuz)? Yazılım bilgisi çok olmayan birisi kullanabilir mi? Fiyatı uygun mu? Üretim süresi ne kadar?

Adobe Captivate, Adobe Presenter, Raptivity, Camtasia yazılımlarını kullanıyorum ve tavsiye ederim. Üretilecek ders içeriği, üretim ekibi, montoj süresi ve yayınlama ortamına göre size uygun yazılımları tercih etmenizde fayda olacaktır.

 
< Önceki   Sonraki >
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.