Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow Kaynaklar arrow Gesture-Based Computing
Gesture-Based Computing PDF Yazdır E-posta

4-5 yıl içinde eğitim dünyasında kabul görmesi bekleniyor. Sanal gerçeklik / arttırılmış gerçeklikten sonra el hareketleri ile bilgisayar tabanlı eğitimde zamanla yaygınlaşacağı belirtiliyor. Ne kadar yaygınlaşır, maliyeti ne kadar olacak, kullanılacak ortamların hazırlanma sürecini zamanla göreceğiz. 

Dokunmatik cihazların yaygınlaşması, wii ve kinect gibi oyun konsollarının ilgi görmesinden eğitim ortamlarıda nasibini almaya başlayacak. En önemli sorun her zaman olduğu gibi içerik? Teknolojinin ilerlemesi karşısında eğitim dünyasında bir içerik üretme telaşı başlıyor. Yeni bir teknolojiyi hemen nasıl kullanmaya başlarız diye bir düşünce alıyor. Ar-Ge takımı önerilerini ortaya atıyor ve müthiş görsel, çekici ve etkileyici ilk örnekler karşımıza çıkıyor. ama sonra? bu teknolojileri kendi kurumumuzda kullanmak istediğimizde nasıl içerik üreteceğiz sorunu ile karşılaşıyoruz. Zaten bir önceki teknolojiyide sindirememişken hemen yenisine sarılmaya çalışıyoruz. umarım yeni teknolojileri verimli kullanamabiliriz. Kaliteli içerikler üretme şansımız olur.

Oyun piyasası sayesinde gelişecek ürünlerde eğitimde nasiplenecek. NITLE'nin tahminlerine göre;  El bilgisayarları için GBC (Gesture Based Computing) içerik oluşturma / kinect kullanımı / kablosuz kolla çalışan oyun konsolları üzerine çalışmalar devm edecek. Aşağıda bir örnek yer almaktadır.

http://web.mit.edu/newsoffice/2010/gesture-computing-0520.html

http://www.youtube.com/watch?v=sxY_vBBw_F0&feature=related 

 

 
< Önceki   Sonraki >
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.