Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow A.Ö.F. e-Öğrenme arrow İstanbul Üniversitesi, uzaktan eğitim sistemi
İstanbul Üniversitesi, uzaktan eğitim sistemi PDF Yazdır E-posta

Kaynak: milliyet.com.tr

İstanbul Üniversitesi, üniversite eğitimini öğrencilerin bulunduğu mekânlara taşıyan uzaktan eğitim sistemiyle, 7 bölümde yaklaşık 2 bin 500 öğrenciye ulaştı. Önümüzdeki eğitim yılında 18 farklı bölümde uzaktan eğitim verecek İstanbul Üniversitesi 3 yıl içinde 100 bin öğrenci sayısına ulaşmayı hedefliyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen üniversite sınavıyla uzaktan eğitim programına yerleşen öğrencilerin diplomaları ile okula devam eden öğrencilerin diplomaları arasında ise hiçbir statü farkı bulunmuyor.
İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2009-2010 eğitim yılında İktisat, İşletme, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema, Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri ile Adalet Meslek Yüksekokulu olmak üzere yedi bölümle faaliyete geçti. Önümüzdeki yıl için bu sayı 18’e çıkarıldı. Merkez,Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık ön lisans programları; Maliye, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Bilgisayar ve Öğretim teknolojileri lisans programları ve İlahiyat Lisans tamamlama (İLİTAM) programlarıyla birlikte Enformatik, Sermaye Piyasası Uzmanlığı ve Finansal Ekonometri alanlarında da yüksek lisans eğitimleri verecek.
Merkezde halen 2500’e yakın öğrencinin kayıtlı olduğunu söyleyen İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alper Cihan, eğitim alanındaki maliyetlerin azalmasını sağlayan uzaktan eğitimin gün geçtikçe daha önemli bir alternatif haline geleceğini dile getirdi. NLP, Zaman Yönetimi, ÇatışmaYönetimi, Hızlı Okuma, Motivasyon gibi kurs programları da açacaklarını belirten Cihan, “Üç yıl sonunda 100 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 
< Önceki   Sonraki >
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.