Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow İşbirliği ile Öğrenme
e-Öğrenmede İşbilirliği ile Öğrenme
e-Öğrenmede Ekip Çalışmasının Faydaları PDF Yazdır E-posta

Çevrimiçi öğrenmeyi bugünlerde destekleyenler çevrimiçi öğrenmenin ve eğitimin gelişmesi için etkin stratejileri aramaktadırlar. Araştırmacılar çevrimiçi öğretimin tasarlanması, uygun teknolojilerin kullanılmasını, eğitim performanslarının geliştirilmesini,  öğrencilerin bu teknikleri daha zengin ve daha etkin kullanılmalarını sağlayacak yollar üzerinde odaklanmaktadırlar (Tu Hisiung, 2004). 


Devamını oku...
 
e-Öğrenmede Portal Kullanımı PDF Yazdır E-posta

e-öğrenme ekip çalışması için portal kullanımı  hakkında bilgi edinmek için devamını okuyunuz.

Devamını oku...
 
İşbirliği Ekiplerinde Öğrenme ve Ekip Çalışması PDF Yazdır E-posta

Demirel (1999) ‘e göre öğrenme modelleri çeşitlilik göstermektedir. Günümüzde Tam Öğrenme, Çoklu Zeka ve İşbirliği Ekiplerinde Öğrenme modelleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Bina (1986) ‘ya göre öğrenciler hangi alanda olurlarsa olsunlar, üç biçimde öğrenirler;

(1) Diğer öğrencilerle yarışma yoluyla,

(2) Diğer öğrenciler olmaksızın bireysel öğrenme yoluyla,

(3) İşbirliğine dayalı oluşturulmuş kümeler yoluyla öğrenirler.

Jonassen (1999) ‘a göre öğrenenler doğal olarak öğrenme ve bilgi edinme topluluklarında birbirlerinin yeteneklerinden faydalanarak çalışırlar. Bu esnada birbirlerine sosyal destekte bulunurlar ve birbirlerinin katkılarını örnekleyip gözlemlerler. İnsanlar doğal olarak sorun çözmekte ve işleri yapmakta başkalarının yardımını ararlar. Kişileştirilmiş tekrarlayıcı öğrenme yöntemleri öğrenenleri doğal ve üretken düşünme yöntemlerinden uzaklaştır. Bu nedenle öğrenmede işbirliği yaparak öğrenme yöntemi kullanılmaktadır. Alanyazın taramasında bu öğrenme yönteminin farklı terimler ile ifade edildiği görülmüştür.

Devamını oku...
 
e-Öğrenmede İşbirliği ile Sorun Çözerek Öğrenme PDF Yazdır E-posta

Öğrencilerin mezun olduktan sonra iş yaşantısına uyum sağlayarak başarılı olabilmeleri için yüksek düzeyde düşünme becerilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Öğrenciler bir sorun ile karşılaştıklarında düşünmeye başlarlar. Kalaycı (2001), “Düşünme bir sorun ile başlar, sorunun çözümü ise birey için amaca dönüşür ve bu amaç bireyin düşünmesini yönlendirir” demektedir.

Sorun çözerek öğrenme, bundan 45 yıl önce Kuzey Amerika’da  sağlık bilimleri öğretimi sırasında kullanılmaya başlanmıştır. Bu üniversite küçük sınıflarda yalnızca teknik ve klasikleşmiş eğitim yöntemlerinden yararlanmayıp buna ek olarak öğrenci merkezli çok çeşitli eğitim yöntemleri kullanmasıyla adını duyurmuştur. Onların bu çok çeşitli eğitim veren laboratuvarları sorun (problem) tabanlı öğrenmeye önderlik etmiştir (David ve Grahame, 1998).  İlk ciddi çalışmalar 1960’lı yılların sonuna doğru Kanada’da McMaster üniversitesinin tıp fakültesinde yapılmıştır.        

 

Devamını oku...
 
Uzaktan Eğitimde İşbirliği PDF Yazdır E-posta

Uzaktan Eğitimde işbirliği ile öğrenme ve sorun çözümü hakkında bilgi edinmek için devamını okuyunuz.

Devamını oku...
 
Bilgi Yönetimi Programı PDF Yazdır E-posta

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi Önlisans Programı hakkında  bilgi almak için tıklayınız.

Devamını oku...
 
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.