Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow e-Öğrenme Etkinlikleri
e-Öğrenme Etkinlikleri
Horizon Report- 2012 Higher Education Edition Yazdır
The New Media Consortium tarafından her yıl yayınlanan bir rapor var. Eğitim teknolojilerindeki gelecek yıllarda karşımıza çıkacak teknolojileri araştıran ve raporlayarak  Horizon Report - 2012 Higher Education Edition adıyla yayınlıyorlar. Geçen yıl ve bu yıl ki başlıklar aşağıdaki tabloda yer alıyor.

20112012
1 yıldan kısaElectronic Books
Mobiles
Mobile Apps
Tablet Computin
2-3 yıl içindeAugmented Reality 
Game-Based Learning
Game-Based Learning
Learning Analytics
4-5 yıl içindeGesture-Based Computing
Learning Analytics
Gesture-Based Computing
Internet of Things


Açıkçası Game-Based Learning ve Gesture Based Computing konularına ağırlık vermekte fayda var. Oyun tabanlı hazır içerikler üretmek için yararlanabileceğimiz kaynak araştırmasını yaptıkça paylaşacağım.
Bir sonraki yazıda Gesture based Comğuting hakkında genel bilgi yer almaktadır.


Detaylı bilgi için;
http://horizon.wiki.nmc.org/file/view/2012-Horizon.HE-Preview.pdf 
http://net.educause.edu/ir/library/pdf/HR2012.pdf 

http://eogrenme.blogspot.com/2012/02/e-learning-m-learning-ve-open-and.html 

 
EDUWORLD - Eğitim Teknolojileri Ekipman, Donanım ve Kurumları Fuarı Yazdır
CNR Fuarcılık bu yıl ilk kez ana teması e-öğrenme ve uzaktan eğitim olacak bir fura düzenleyecek. EDUWORLD 2011 - Eğitim Teknolojileri Ekipman , Donanım ve Kurumları Fuarı hakkında ilerleyen günlerde detaylı bilgi vereceğim. Bu fuarda e-öğrenme çalıştayı ve bazı eğitimler olması planlanıyor. Fuar ile aynı tarihlerde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı da düzenlenecek. Tarih: 22-25 Eylül 2011 Yer:İstanbul CNR Fuar alanı
 
eÖğrenme Seminer ve Çalıştayı Yazdır

"eÖğrenme Seminer ve Çalıştayı" -E-Öğrenme, Yenilikler ve Avrupa'daki Gelişmeler

Okan Üniversitesi ve Enocta firmasının yeni bir etkinliği sizi bekliyor. Tek sorun kontenjanın çok az olması. Bu etkinliğin ev sahipleri Gonca Telli Yamamato ve Ahmet Hançer. Paralel bir etkinlikte bir gün önce MEB Eğitek'e özel Ankarada'da gerçekleşecek. Bu seferki konukları; Prof. Dr. Tapio Varis, Petri Tapani Lounaskorpi

Tarih: 11 Şubat 2011
Yer: Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enst. Mecidiyeköy/İstanbul
Düzenleyen: Okan Üniversitesi-ENOCTA
Devamını oku...
 
EGE ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞTAYI Yazdır
 Son 6 aydan beri bundan önceki yıllara göre çok fazla uzaktan eğitim çalıştayı yapıldı. 28 Ocak ve 3 Şubat tarihlerinde de yeni çalıştaylar yapılacak. Fakat bu çalışyatların yaygınlaştırılmasının yanı sıra etkililğinide arttırmak için çalıştay sonunda tutanakların yayınlanması yararlı olacaktır. Katılamayanlar için mümkünse video kayıtları yayınlanabilir. Daha önemlisi duyuruların zamanında yapılması olacaktır.
EGE ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞTAYI
(Tıp Fakültesi 20 Mayıs Amfisi, 28 Ocak 2011)

 
Ege Üniversitesi Bilgi ve İletişim Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİTAM) tarafından düzenlenen çalıştaya YÖK eski üyesi, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğretim üyesi ve Türkiye’de uzaktan eğitim uygulamalarının duayeni Prof. Dr. Ali Ekrem ÖZKUL konuk konuşmacı olarak katılacaktır. Bu çalıştayın temel hedefi eğitimde son yıllarda en büyük ivmeyi kazanan “uzaktan eğitim” konusunda Ege Üniversitesi öğretim üyeleri ve yardımcılarının bu yöntem hakkında detaylı olarak bilgilendirilmesi ve günlük pratiklerinde halen elimizde bulunan gelişmiş seçenekleri kullanmalarını özendirmektedir.
Çalıştayın öğleden sonraki oturumunda ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren üç önemli kuruluşun temsilcileri ürünlerin teknik detaylarını sunacaklardır.
Devamını oku...
 
Akademik Bilişim Konferansı 2011'de Linux Seminerleri ve Kurslar Yazdır
http://seminer.linux.org.tr/akademik-bilisim-konferansi-2011de-linux-seminerleri/

Akademik Bilişim Konferansı 2011'de Linux Seminerleri ve Kursları

Konferans Öncesinde Kurslar

29 Ocak-01 Şubat 2011: Linux Sistem Yönetimi Kursu / Erdem Bayer
29 Ocak-01 Şubat 2011: Linux İleri Sistem Yönetimi Kursu / Eray Aslan,
Devrim Gündüz
29 Ocak-01 Şubat 2011: Pardus Kurumsal 2 Masaüstü Yönetimi / Doruk Fişek
29 Ocak-01 Şubat 2011: PHP Programlama Dili / Hidayet Doğan, Engin
Aygen, Umut Işık, Onur Yerlikaya, R. Engür Pişirici
01 Şubat 2011: Bilgi Güvenliği Temel Kavramlar / Fatih Özavcı

Devamını oku...
 
Akademik Bilişim 2011- Uzaktan Eğitim Çalıştayı Yazdır
Uzaktan Eğitim Çalıştayları başta Ali Ekrem hocanın desteğiyle 2010 yılında birkaç kere gerçekleştirildi. 2011 yılında bu serinin devamı niteliğindeki ilk çalıştay Akademik bilişim 2011 kapsamında İnönü Üniversitesinin evsahipliğinde ve birçok üniversiteninde desteğiyle Malatya'da gerçekleştirilecek. Açık ve Uzaktan Eğitim Teknolojilerindeki gelişmeler, Öğrenme Yönetim Sistemleri, Açık ders malzemeleri ve Açık ve Uzaktan Eğitimde Akreditasyon konu başlıklarında oturumlar gerçekleştirilecek. 13. sü düzenlenecek olan Akademik Bilişim Konferanslarında emeği geçen başta Mustafa Akgül, Ethem Derman, Ufuk Çağlayan, Atilla Özgit olmak üzere tüm ekibi kutluyorum. 
Devamını oku...
 
Akademik Bilişim 2011 Yazdır

http://ab2011.inonu.edu.tr/images/afis.jpgAkademik Bilişim 2011

 2-4 Şubat 2011,

İnönü Universitesi, Malatya

http://ab.org.tr/ab11/

http://ab2011.inonu.edu.tr

 http://openconf.ab.org.tr

 http://ab.org.tr/ab11/ab11-cagri.pdf

 

 
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.