Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow Makaleler arrow Biltek 2005
Biltek 2005


Criteria for Developing Web-Based Instruction Yazdır

Not: Bu araştırma TBD Eskişehir şubesi tarafından düzenlenen Biltek 2005 Kongresinde sunulmuştur. (Uluslararası Bilişim Kongresi, 10-12 Haziran 2005, Eskişehir) 

Criteria for Developing Web-Based Instruction

Shuaib, A. Braini*,Computer Engineering Department, Master Student,Nergiz E. Cagiltay*,Computer Engineering Department, Assistant Prof. Dr. Belgin Isgor*Chemistery Group, Assistant Prof. Dr., Seha Tirkes*Chemistery Group, Instructor,  *Atilim University, Incek, Ankara, Turkey.

ÖZETWeb-Tabanlı eğitim giderek daha popüler olmakta ve birçok eğitim alternatifi sunmaktadır. Ancak, yüz yüze iletişim eksikliği nedeniyle Wen-tabanli eğitimde etkileşim ve motivasyonun sunulması kritik bir unsur olmaktadır. Bu çalışma Web-tabanlı eğitim sistemlerinin geliştirilmesi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı kriterleri sunmaktadır ve bu kriterleri kimya dersleri için hazırlanmış olan bir siteyi etkileşim ve motivasyon açısından inceleyerek değerlendirmektedir. Bu kriterler kapsamlı ve tarafsız olarak herhangi bir web-tabanlı eğitim sisteminin değerlendirilebilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Bu kriterlere temel olması amacıyla, web-tabanlı eğitim sitesinin birinci sınıf mühendislik öğrencileri tarafından kullanılması sağlanmıştır. Bu kriterlere yönelik olarak çalışmanın sonuçları bu araştırmada sunulmaktadır.

Abstract

Web-Based Instruction (WBI) has become popular and provides several educational alternatives. But due to lack of face-to-face communication, it is crucial that WBI provide interactivity and motivation for students. This paper introduces Criteria for Developing Web-Based Instruction that evaluates interactivity and motivation for a WBI chemistry course. The Criteria are comprehensive and objective so that it can be used to evaluate any WBI course. Based on the Criteria, the paper selects a WBI site and implements it to first year students. The result according to the criteria mentioned in the paper.
Devamını oku...
 
Forums on Internet Yazdır

 Not: Bu araştırma TBD Eskişehir şubesi tarafından düzenlenen Biltek 2005 Kongresinde sunulmuştur. (Uluslararası Bilişim Kongresi, 10-12 Haziran 2005, Eskişehir) 

Forums on Internet: tools for teaching and learning? 

Abdulkadir ErdoğanEquipe DIDIREM, Université Denis Diderot - Paris 7, Paris ' ); //--> Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır "> 

 Özet. Bu çalışmanın temel amacı Internet üzerindeki forumların eğitim ve öğretime olası getirilerini incelemektir. Bu amaçla, bazı forumların, özellikle matematik forumlarının gelişimleri, işleyişleri ve geçirmiş oldukları evrimler incelenmekte ve bir didaktik çerçeve içine oturtularak, onların hangi şartlar altında eğitim ve öğretime bir katkılarının olabileceği tartışılmaktadır. 

 Abstract. Our aim in this work is to study the possible contributions of the Internet forums to the teaching and learning of the school subjects. By remaining within the framework of the mathematics as a discipline, we initially analyze the appearance and the functioning of certain mathematical forums, in particular the ones which aim to help the pupils in making their work by answering the mathematical questions that they pose on these forums. Then, while situating them within a didactic framework, we analyze their evolution and we discuss the conditions under which they can effectively contribute to the teaching and learning of mathematics, and more generally to the whole didactic process.

Devamını oku...
 
Information Security and Electronic Signature Applications Yazdır

Not: Bu araştırma TBD Eskişehir şubesi tarafından düzenlenen Biltek 2005 Kongresinde sunulmuştur. (Uluslararası Bilişim Kongresi, 10-12 Haziran 2005, Eskişehir) 

Information Security and Electronic Signature Applications

  Sezen Yeşil -Telecommunications Authority, Telecommunications Assistant ExpertDemirtepe, Ankara- 06430

  Özet. Günlük hayatımızda sayısal teknolojiye bağımlılık artıkça, güvenlikle ilgili tehditler de artmaktadır. Bu bildiride, bilgi güvenliği konuları genel olarak anlatılmakta ve bilgi güvenliğini sağlamak için kullanılan teknik araçlardan biri olan elektronik imza hukuki ve teknik yönleriyle ele alınmaktadır.

Abstract. As the dependence on digital technology increases in our lives, security threats increase as well. In this paper information security issues are described generally and electronic signature as one of the technical means to achieve information security is discussed in terms of technical and legal aspects.  

Devamını oku...
 
Bilgisayar Okuryazarlığı ve Sertifikasyonu Yazdır

Not: Bu araştırma TBD Eskişehir şubesi tarafından düzenlenen Biltek 2005 Kongresinde sunulmuştur. (Uluslararası Bilişim Kongresi, 10-12 Haziran 2005, Eskişehir) 

Bilgisayar Okuryazarlığı ve Sertifikasyonu

 

   Mehmet Kahraman

  Sanayi toplumlarının bilgi toplumuna doğru yöneldiği çağımızda , ortaya yeni bir okuryazarlık türü çıkmıştır. Bilgisayar okuryazarı yalnızca belirli programları kullanabilen değil, bilgisayar ortamında yeni bilgilere ulaşmasını bilip, temel gereksinimlerini karşılama konusunda kendi başına yeterli olan kişidir. Bilgisayar okuryazarlığı becerilerinin uluslararası standardının olması; okullar, öğrenciler ve çalışanlar için büyük öneme sahiptir. Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (Europan Computer Driving Licence, ECDL) kişilerin bilgisayar kullanımı üzerine yetkinliklerinin uluslararası kabul edilmiş bir kanıtıdır. Bu çalışmada bilgisayar okuryazarlığı ve ECDL sertifikasının önemi betimlenmeye çalışılmıştır.

  ABSTRACT In the transition from industry society to information society, a new form of literacy emerged. A computer literate person is not only use basic computer programs but also finds new information on computers and meets individual needs. To have an internationally recognized computer skill is very important for schools students, employees and a like. ECDL (European Computer Driving License) is an internationally recognized computer literacy for individual skills. In this study the importance of computer literacy and ECDL certification are explored. 

Devamını oku...
 
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.