Synthroid is prescribed in cases of hypothyroidism or thyroidectomy (surgical removal of the thyroid gland) and in circumstances where it becomes necessary to restrain the secretion of TSH http://edmeds24h.com/synthroid/ (thyroid stimulating hormone). It is often prescribed against weight gain because thyroxin controls the metabolism, although it is not an appetite suppressant (anorectic).
Anasayfa arrow A.Ö.F. e-Öğrenme
A.Ö.F. e-Öğrenme
Açıköğretim e-Seminer dersleri başlıyor PDF Yazdır E-posta

Açıköğretim Sisteminde Bahar Dönemi e-Seminer Dersleri Başlıyor…

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde 2014 bahar dönemi e-seminer dersleri 17 Mart 2014 Pazartesi günü saat 9:00 ‘da başlıyor. e-Seminer projesi ile öğrencilere görüntülü, sesli, eş zamanlı danışmanlık ve konu anlatım hizmeti verilecek. E-seminer sisteminde öğrenciler konu anlatımlarını dinleyecekler ve eş zamanlı sorular sorarak dersin öğretim elemanından canlı yanıt alabilecekler.

 

Şimdiye kadar verilen 396 eseminer dersinden yaklaşık 2 milyon öğrencimiz yararlanmıştır. 2013-2014 öğretim yılının Bahar Dönemi’nde haftada 190 eseminer dersi yapılacak. Dersler haftanın belirli gün ve saatlerinde 45 dakikalık süreyle konu anlatımı ve soru-cevap yöntemiyle yapılacak. Eşzamanlı e-seminer dersine katılamayan öğrenenler için hazırlanan tüm görüntüler kaydedilerek haftalık olarak Açıköğretim e-Öğrenme Portalı’nda yayınlanacak.  Haftalık e-seminer dersleri programına http://eogrenme.anadolu.edu.tr portalından erişilebilir. 

 
Uzaktan Eğitimde Sistem ve Ders Tasarımı PDF Yazdır E-posta

2 Şubat 2012 'da Uşak Üniversitesinde düzenlenen Akademik Bilişimde Açık ve Uzaktan Eğitim Paneli düzenlendi. Dinleyiciler açısından faydalı olduğunu düşündüğüm panelin sunularına aşağıdaki adreslerden erişebilirsiniz.

 
 
İstanbul Üniversitesi, uzaktan eğitim sistemi PDF Yazdır E-posta

Kaynak: milliyet.com.tr

İstanbul Üniversitesi, üniversite eğitimini öğrencilerin bulunduğu mekânlara taşıyan uzaktan eğitim sistemiyle, 7 bölümde yaklaşık 2 bin 500 öğrenciye ulaştı. Önümüzdeki eğitim yılında 18 farklı bölümde uzaktan eğitim verecek İstanbul Üniversitesi 3 yıl içinde 100 bin öğrenci sayısına ulaşmayı hedefliyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen üniversite sınavıyla uzaktan eğitim programına yerleşen öğrencilerin diplomaları ile okula devam eden öğrencilerin diplomaları arasında ise hiçbir statü farkı bulunmuyor.
İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2009-2010 eğitim yılında İktisat, İşletme, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema, Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri ile Adalet Meslek Yüksekokulu olmak üzere yedi bölümle faaliyete geçti. Önümüzdeki yıl için bu sayı 18’e çıkarıldı. Merkez,Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık ön lisans programları; Maliye, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Bilgisayar ve Öğretim teknolojileri lisans programları ve İlahiyat Lisans tamamlama (İLİTAM) programlarıyla birlikte Enformatik, Sermaye Piyasası Uzmanlığı ve Finansal Ekonometri alanlarında da yüksek lisans eğitimleri verecek.
Merkezde halen 2500’e yakın öğrencinin kayıtlı olduğunu söyleyen İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alper Cihan, eğitim alanındaki maliyetlerin azalmasını sağlayan uzaktan eğitimin gün geçtikçe daha önemli bir alternatif haline geleceğini dile getirdi. NLP, Zaman Yönetimi, ÇatışmaYönetimi, Hızlı Okuma, Motivasyon gibi kurs programları da açacaklarını belirten Cihan, “Üç yıl sonunda 100 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 
Açıköğretimde Yeni Bölümler PDF Yazdır E-posta
Sınav kabusundan geçemeyen ve bu yüzden üniversiteli olamayan gençler artık üzülmesin.Açıköğretim'de Uluslararası İlişkiler, Felsefe, Sosyoloji gibi 22 yeni bölüm daha açılıyor. Fakültede kayıt silme ise tarih oluyor...
Devamını oku...
 
Açıköğretim e-öğrenme portalı PDF Yazdır E-posta

Açıköğretim fakültesinde okuyan bir öğrenciye derslerinde yardımcı olmak için sunulan bir altın tepsi var. Bu imkan internet ortamında sunulmaktadır. Şu anda bu imkandan yüzbinlerce açıköğretim fakültesi öğrencisi yararlanmaktadır. deneme sınavları olmakta, ders çalışmakta, kitabını isterse okumakta isterse dinlemekte, aklına takılan soruları sormakta veya başka sorulmuş soruları ve yanıtlarını incelemekte, önceden çıkmış açıköğretim sınav sorularını inleyebilmektedir. Bu sistemin adı Açıköğretim e-öğrenme portalıdır.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 9 Toplam 10
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.